Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Jak zacząć swoją przygodę z quadami?

Jak zacząć swoją przygodę z quadami?

Spędzanie czasu z quadami to doskonała rozrywka. Pojazdy te są przystosowane zarówno do bardziej wyczynowej, jak i czysto rekreacyjnej jazdy, dzięki czemu każdy może wybrać taki rodzaj zabawy, jaki jest dla niego najlepszy. Samo rozpoczęcie swojej przygody z tymi pojazdami nie jest trudne.

 

Cieszą się one obecnie bardzo dużą popularnością. Dzięki temu w każdym regionie znajdziemy na przykład kluby miłośników jazdy na quadach, w których poznamy wielu podobnych pasjonatów i postawimy pierwsze kroki w tym sporcie. Bardzo istotne jest również wybranie odpowiedniego dla siebie quada. Poszczególne rodzaje quadów różnią się od siebie konstrukcją oraz przeznaczeniem. Dla osób początkujących zwykle polecane są quady rekreacyjne. Posiadają one dość prostą konstrukcję i mniejszą pojemność silnika niż bardziej wyczynowe modele.

 

Z drugiej strony są łatwe w prowadzeniu i dość wszechstronne, choć mogą nie radzić sobie dobrze w bardziej wymagających warunkach. Do jazdy w trudnym terenie przeznaczone są quady przeprawowe. Posiadają one specjalnie wzmocnioną konstrukcję i napęd 4×4, dzięki czemu mogą poruszać się nawet w bardzo ciężkich warunkach. Są to dość profesjonalne maszyny, z których korzysta między innymi wojsko. Jeszcze innym typem są quady sportowe, posiadające zwykle mocny silnik. Jak wskazuje ich nazwa, mogą rozwijać duże prędkości, szczególnie na płaskiej nawierzchni. Dobrze radzą sobie również w terenie, choć są przeznaczone raczej dla miłośników sportowych wrażeń. Wybór konkretnego quada zależy zatem od naszego doświadczenia oraz terenu, w jakim zamierzamy się poruszać.