Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Niewielki wpływ człowieka

Niewielki wpływ człowieka

Samochody wymagają od nas dużo uwagi i pielęgnacji. Jeśli tego nie robimy, musimy liczyć się z konsekwencjami. Jednak nie wszystko zależy od nas. Na niektóre czynniki wpływają różne inne parametry.

Na co mamy niewielki wpływ?

Generalnie jest tak, że na przykład jeśli chodzi o spalanie danego samochodu, główną rolę odgrywa silnik i paliwo jakim jest zasilany pojazd. To w rzeczywistości przekłada się na różne średnie wartości spalanych paliw i tym samym różnice w ilości potrzebnego paliwa do naszego auta. Fakt, że dodatkowo na takie rzeczy mogą wpływać rożne usterki, jednakże przy dobrym stanie technicznym, mamy niewielki wpływ na spalanie.

Porównanie

Weźmy dla przykładu jeden z dość popularnych i niezbyt wygórowanych cenowo pojazdów – Daewo Matiz. Tutaj możemy pokazać na przykładzie wykonywanych testów, że Matiz spalanie może mieć dość różne. Na przykład kiedy samochód posiada silnik zasilany benzyną, średnie zużycie paliwa to około 5, 6 litra na 100 kilometrów. Natomiast w przypadku silników zasilanych LPG, wartość ta jest zdecydowanie wyższa – osiąga średnio 7, 2 litra na 100 km. Jednak w przypadku tych dwóch paliw ceny znacznie się różnią, a więc tak naprawdę bardziej opłacalne pod względem finansowym jest użytkowanie pojazdu napędzanego gazem. Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze kwestie techniczne, co ostatecznie da nam rzeczywisty obraz.
Podsumowując – mimo, że nie na wszystko mamy wpływ, powinniśmy dbać o auto, ponieważ jeśli nie będziemy tego robić, możemy spotęgować niechciane skutki.