Press ESC to close

Audi A4- najważniejsze cechy

Audi A4 to jeden z najmniejszych samochodów tej marki. Jego produkcja rozpoczęła się w 1994 roku. Ze względu na to, że firma Audi należy do kolosalnego koncernu Volkswagen Group, model A4 został wyprodukowany na tej samej platformie, co na przykład Volkswagen Passat.

 

Na początku Audi A4 można było kupić tylko jako czterodrzwiowego sedana z 440 litrowym bagażnikiem. Jednak z upływem czasu na rynku pojawił się również model tego auta w wersji kombi. Co więcej Audi A4 zostało wyposażone w silnik montowany z przodu. Można go kupić w wersjach z napędem na przednie koła albo z napędem na cztery koła. W Audi A4 godna uwagi jest nowoczesna skrzynia biegów Tiptronic. W późniejszych modelach została ona zastąpiona modelem Multitronic. Jednak występowała ona tylko i wyłącznie w samochodach, które posiadały przedni napęd. Z upływem lat Audi A4 zaczęło wyposażać swoje samochody również w przekładnię S-tronic. Co więcej w Audi A4 został zastosowany dość interesujący rozdział obrotowego momentu w modelach z napędem 4×4. Audi A4 już od pierwszej generacji charakteryzuje się bardzo minimalistycznym i prostym wyglądem. To sprawia, że bryła tego samochodu, niezależnie od jego rocznika jest niezwykle ponadczasowa. Audi A4 jest mało efektowne, jeżeli chodzi o design, ale za to ergonomiczne.

Spalanie Audi A4

Jeżeli chodzi o wskaźniki spalania Audi A4 to są one całkiem korzystne. Średnie zużycie paliwa (l/100km) w silniku diesla w zależności od jego modelu waha się od 7 do 11 litrów na 100 kilometrów.