Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Podagra

Podagra

Coraz częściej spotykana przypadłość. Podagra, nazwa mniej znana, co to właściwie jest? Nie tylko osoby starsze, lecz także coraz częściej zapadają na nią młodzi ludzie.

Dna moczanowa

Inaczej można ją spotkać pod nazwą artretyzm. Choroba najczęściej spotykana u mężczyzn w kwiecie wieku. W kilku słowach wyjaśnienia polega na ostrym zapaleniu stawów. Najczęściej atakowany jest staw śródstopowo-paliczkowy, ból to nie jedyny objaw. Schorzenie ujawnia się także poprzez guzki dnawe i kamienie nerkowe.

Co wywołuje dnę moczanową?

Choroba jest podstępna, podniesiony poziom kwasu moczowego przez wiele lat nie daje o sobie znać. Kwas ten krystalizuje się i zostaje odłożony w stawach, często też ścięgnach i otaczającej ich tkance.

Objawy

Pacjenta dopada opuchlizna, zaczerwienienie i potwornie silny ból. Częste objawy zapalenia stawów, symptomy nasilają się w porze nocnej i trwają nawet do kilku godzin. Pierwszy atak nie jest taki groźny, kolejne są intensywniejsze, obejmują większy obszar stawów, a co ważne pojawiają się dużo częściej.

Warto wdrożyć odpowiednie leczenie nim choroba całkiem zaatakuje nasz organizm, co może doprowadzić nas do upośledzenia funkcji ruchowych, chociaż nie tylko. Podniesiony kwas moczowy niszczy nasze nerki, skutek może być bardzo nieciekawy. Niewydolność nerkowa jest to choroba zagrażająca naszemu życiu. Bardzo często pacjentom grozi zgon. Nie ma co zwlekać, leczenie nie jest trudne wystarczy odpowiednia dieta, zmiana trybu życia i podstawowe leki. Za jakiś czas na pewno będzie lepiej, a objawy choroby ustąpią.