Press ESC to close

Wesoły autobus

Jeśli szukasz zawodu wymagającego i satysfakcjonującego, sprawdź lusterko wsteczne: praca jako kierowca autobusu może być tuż za Tobą. Spodziewaj się, że możesz robić coś więcej niż tylko bezpieczne dowożenie pasażerów do ich miejsc docelowych i zbieranie opłat. Możesz także zająć się formalnościami, kontrolami mechanicznymi, planowaniem i zadaniami specyficznymi dla autobusów szkolnych, wycieczkowych lub miejskich.

 

Czy jesteś osobą, do której ludzie zwracają się w nagłych przypadkach? Czy pozostajesz spokojny podczas jazdy w śnieżycy; spokojny, gdy dzieci na wysokich poziomach cukru hałasują niemiłosiernie? Gdy chaos uliczny doprowadza ruch do całkowitego zatrzymania? Wygląda na to, że masz podejście do pracy jako kierowca autobusu, jeśli spełnisz wszystkie inne kwalifikacje.

 

Zacznij od uczęszczania na certyfikowaną szkołę jazdy autobusem, która oferuje kompleksowe wykształcenie – od przepisów drogowych do prowadzenia pojazdu – aby uzyskać prawo jazdy. Poświęć od jednego do trzech miesięcy na poznanie tajników pracy i oczekuj testów wzrokowych i słuchowych zleconych przez wszystkie firmy autobusowe. Ujawnij schorzenia, takie jak cukrzyca i zaburzenia związane z napadami; niektóre firmy autobusowe nie zatrudniają kierowców z tego rodzaju dolegliwościami.

 

Kiedy będziesz gotowy, aby zacząć ubiegać się o pracę, weź pod uwagę następujące zasoby: agencje pracy, strony internetowe, firmy autobusowe, szkoły publiczne i prywatne, regionalne władze transportowe i firmy turystyczne. Świetnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania pracy jest odwiedzenie różnych strony z ofertami. Na przykład mieszkając w Skierniewicach wpisz w wyszukiwarkę: praca Skierniewice i okolice kierowca autobusu. Dzięki temu wyświetlą Ci się najpopularniejsze portale z ofertami pracy.

 

Twoje CV powinno zawierać poświadczenia szkoły jazdy, certyfikaty, prawa jazdy i inne istotne informacje. Skorzystaj z wcześniejszych prac wolontariackich, aby podnieść swoje kwalifikacje. Każda informacja pokazuje, że masz pewne doświadczenie i oferuje pracodawcom okno do twojej przeszłości.