Press ESC to close

Jak samemu polerować szybę?

Przednia szyba to jeden z najważniejszych elementów naszego samochodu. Prze nią właśnie obserwujemy sytuację na drodze i od jej jakości oraz widoczności zależy szybkość naszej reakcji. Warto więc zadbać o jej stan, szczególnie w kilkuletnich autach, gdzie szyby mogę być już mocno porysowane. Możemy zlecić więc profesjonalnej firmie na przykład polerowanie szyb samochodowych Łódź , aby zregenerowała nam ten element. Koszt jednak będzie wynosił kilkaset złotych, a jeżeli mamy wolne popołudnie, możemy taka naprawę przeprowadzić sami.

Jak wypolerować samemu szybę w aucie ?

Po pierwsze musimy zakupić dobry środek ścierny który będzie posiadał małe drobinki służące do wyrównania nierówności szyby. Drugim środkiem będzie pasta polerska, która nada ostateczny połysk szybie. Koszt takiego zestawu nie powinien przekroczyć 100 złotych.
Na początku naszej pracy musimy dokładnie odtłuścić szybę specjalnym preparatem lub alkoholem. Ważne jest żeby była ona czysta, aby potencjalne zanieczyszczenia nie zniszczyły naszej pracy. Możemy teraz przystąpić do nałożenia na szybę pasty ściernej i żmudnej pracy polegającej na szlifowaniu całej powierzchni. Należy dokładnie i równomiernie pracować na całej szybie, aby w każdym miejscu zedrzeć rysy i zagłębienia. Następnym krokiem jest polerowanie całej powierzchni specjalna pastą polerską. Warto użyć to tej pracy wiertarki na która założymy gąbkę, która wypoleruje dokładnie całą szybę. Kiedy zakończymy polerowanie, szyba powinna lśnić, a na powierzchni nie powinno być żadnej rysy.