Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Jak wybrać silnik zaburtowy

Jak wybrać silnik zaburtowy

Rozpoczął się już sezon letni i każdy z pasjonatów żeglarstwa planuje już kolejną wyprawę. Oczywiście przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić nasz sprzęt. Czasami może się okazać, że musimy zainwestować w silnik do naszej łodzi.
Podczas wybierania silnika zaburtowego powinniśmy pamiętać, że nie każdy silnik może się nadawać do naszej łodzi. Z tego też powodu warto się zastanowić nad odwiedzeniem sklepu że sprzętem żeglarskim, gdzie doświadczony sprzedawca pomoże nam wybrać odpowiedni model. A przecież musimy pamiętać, że silnik do łodzi musi mieć określone parametry, żebyśmy czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Jak wybrać odpowiedni silnik?

Wybierając odpowiedni silnik zaburtowy do łodzi powinniśmy kierować się odpowiednimi kryteriami. Dzięki tym kryteriom uda nam się dopasować odpowiedni silnik do naszej jednostki pływającej:
Długością kolumny, która powinna być dopasowana do łodzi. Kryteria, które spotykamy najczęściej to S, L oraz X.;
Rodzaj sterowania czyli ręczny lub elektryczny i ręczny. Według ekspertów najbardziej praktyczny jest rozruch ręczny i elektryczny;
Wydajność ładowania akumulatora, który jest gwarancja bezpiecznego i wygodnego przebywania na naszej łodzi. To dzięki temu parametrów wiemy, jak dużo czasu możemy spędzić na wodzie;
Śruby napędowe, których duży wybór zapewnia nam duży wybór zapewnia nam odpowiednią konfigurację zestawu;
Pamiętajmy zawsze, że wybór odpowiedniego silnika zapewni nam komfort i bezpieczeństwo w kolejnej wyprawie i to dzięki niemu naszą przygodą będzie niezapomnianą. Z tych też powodów warto zapytać o zdanie na temat wybranego przez nas modelu specjalistę, który na pewno udzieli nam fachowej odpowiedzi.
Jak już wspomnieliśmy powyżej tylko dobrze dobrany sprzęt może nam zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie kolejnej przygody. W końcu każdy moment, który możemy spędzić na naszej łodzi jest dla nas magiczny. Gdy już mamy pełny ekwipunek możemy spokojnie ruszyć na kolejny rejs chociażby na niewielkim jeziorze, były by tylko poczuć bryza na twarzy.