Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Jak wygląda korekta lakieru w samochodzie?

Jak wygląda korekta lakieru w samochodzie?

Czy ten scenariusz dzwoni dzwonkiem? Właśnie spędziłeś godzinę, myjąc samochód ręcznie – używając najdroższego szamponu samochodowego, miękkiej koreańskiej mikrofibry i wysuszając samochód. Cofasz się, by cieszyć się lśniącym wykończeniem lakieru i zauważasz coś, co wygląda jak maleńkie pajęczyny na lakierze Twojego samochodu. Natychmiast na twojej twarzy pojawia się wyraz frustracji – gdy zdajesz sobie sprawę, że korekta lakieru lub polerowanie samochodu to jedyne rozwiązanie.

Jeśli jesteś przeciętnym entuzjastą samochodów, całkiem możliwe, że czujesz się komfortowo myjąc samochód, nawet nakładając spray na powłokę lub woskowanie ręczne. Ale jeśli chodzi o polerowanie lub polerowanie samochodu w trakcie prawidłowej korekty lakieru – wielu z nas od razu się waha. I jest dobry powód do tego uczucia niepokoju.

Poświęćmy więc trochę czasu na obalenie mitów na temat polerowania pojazdu. W poniższych informacjach omówimy kilka faktów dotyczących korekcji lakieru. Co daje, kiedy jest potrzebna, dlaczego jest potrzebna, a kiedy już to zrobisz – jak chronić lakier swojego pojazdu przed uszkodzeniami w przyszłości? Zobacz, jak wygląda korekta lakieru w car detailing.

Korekta lakieru cena – co to jest korekta lakieru?

Korekta lakieru to proces usuwania drobnych rys i niedoskonałości lakieru pojazdu. Za pomocą polerki elektrycznej, padu polerskiego z mikrofibry i specjalnej pasty do cięcia, detailer lub ty będziesz ciąć przezroczystą warstwę lakieru pojazdu, aż rysy zostaną wyrównane lub usunięte.

Po prawidłowym wypełnieniu i nie spieszącym się – nie musisz się stresować. Jednakże, jeśli spróbujesz pospieszyć pracę, możliwe jest uszkodzenie przezroczystej powłoki poza punktem naprawy. To powiedziawszy, farba korygująca lakier samochodu jest krytycznym krokiem, jeśli planujesz nałożyć powłokę nanoceramiczną lub folię chroniącą lakier.

Korektę lakieru można podzielić na wiele etapów – głównie na podstawie uszkodzenia powłoki bezbarwnej.

Dlaczego naprawa lakieru została zakończona?

U źródła polerowanie maszynowe ma na celu usunięcie niedoskonałości na lakierowanej powierzchni pojazdu. Jest to usługa wykonywana zazwyczaj w celu przygotowania pojazdu na powłokę ochronną lub folię. Proces zawsze dostosowujemy do rodzaju farby, niedoskonałości powierzchni oraz życzeń klienta. Detailer wypoleruje pojazd, aby usunąć kilka indywidualnych niedoskonałości, w tym:

  • Usuwanie drobnych zadrapań
  • Usuń pajęczynę lub ślady wirowania
  • Pozbądź się plam pozostawionych przez odchody zwierzęce (odchody ptaków i rozpryski owadów)
  • Usuń osady wapnia (plamy wodne)
  • Uszkodzenia lub wysokie/niskie punkty spowodowane błędną instalacją rozwiązań ochronnych dla majsterkowiczów
  • Usuwanie wosku, uszczelniaczy lakierniczych lub powłok ceramicznych z lakieru

Istnieje kilka płynnych produktów chemicznych, które można wykorzystać do usunięcia istniejących powłok ceramicznych. Jednak ryzyko stosowania tych produktów jest podobne do zbyt agresywnego polerowania – ponieważ może to uszkodzić przezroczystą powłokę lakieru pojazdu.