Press ESC to close

Zabezpieczenia antykradzieżowe godne polecenia – 4 wersje IKOL SVR!

Zabezpieczenia antykradzieżowe do samochodów to temat długi i szeroki niczym ocean. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań – immobilizery, blokady mechaniczne na skrzynię, kierownice i pedały, moduły GPS czy po prostu prywatne chronione garaże. Jest jednak jeden system, który wyróżnia się szeroką gamą zastosowań oraz wysoką skutecznością IKOL SVR, który dostępny jest w 4 różnych wersjach. Czy to zabezpieczenie antykradzieżowe godne polecenia? Przeczytaj poniższy wpis i przekonaj się sam!

Co to jest IKOL SVR?

IKOL SVR to najnowocześniejsze technologie wykorzystujące najszerszy zakres fal elektromagnetycznych: VHF, GNSS, GSM, Bluetooth, LoReWAN oraz kilka innych. W połączeniu z własną infrastrukturą naziemną składającą się ze stacji nadawczo-odbiorczych rozmieszczonych na terenie Europy, tworzy skuteczny system ochrony pojazdu.

Częstotliwość radiowa, na której przesyłany jest sygnał jest utajniona – ma do niej dostęp bardzo wąskie grono osób. Dzięki temu praktycznie nie ma szans na jej zdemaskowanie i zakłócenie fal radiowych. Pełne bezpieczeństwo wewnątrz systemu jest bazową częścią jego skuteczności.

Jak działa IKOL SVR?

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie modułu radiowego w pojeździe. Odbywa się to za zamkniętymi drzwiami, a moduł może zamontować tylko certyfikowany instalator od IKOL Te wszystkie środki ostrożności są podjęte, aby na pewno nikt nie wiedział gdzie dokładnie znajduje się urządzenie. Ono samo jest ukrywane tak, żeby nie dało się go znaleźć przypadkiem lub podczas pobieżnych oględzin.

Nadajnik radiowy pozostaje w uśpieniu dopóki właściciel nie zgłosi kradzieży. Gdy tak się stanie, jest on uruchamiany, a następnie namierzany przez ekipę poszukiwawczą. Warto zaznaczyć, że do tego czasu urządzenie w żaden sposób nie śledzi lokalizacji użytkownika. Po namierzeniu i odzyskaniu skradzionego samochodu, moduł przechodzi przegląd, a następnie ponownie jest montowany w pojeździe.

IKOL SVR – 4 warianty zabezpieczenia antykradzieżowego

IKOL SVR występuje w 4 wersjach: Standard, Alarm, Sky oraz Dashcam. Każda kolejna wersja zawiera dodatek, jednocześnie uwzględniając wszystkie funkcjonalności wersji potrzebnej.

IKOL SVR Standard – wersja podstawowa

W tej wersji znajduje się to, o czym pisaliśmy wyżej – montaż modułu, który do czasu zgłoszenia kradzieży zostaje uśpiony, a także jego namierzenie. Jest to najbardziej podstawowa wersja radiowej lokalizacji pojazdu po kradzieży.

IKOL SVR Alarm – ustaw dodatkowy alarm w aplikacji mobilnej

Wariant Alarm posiada dodatkową opcję, jaką jest ustawienie alarmu, który poinformuje kierowcę o nieautoryzowanym ruchu pojazdu lub odholowaniu. Informację o zdarzeniu użytkownik dostaje za pomocą SMS, e-maila lub powiadomienia w aplikacji mobilnej.

IKOL SVR Sky – poznaj bieżący stan i lokalizację auta

W przypadku wersji Sky poza systemem radiowym w aucie montowany jest moduł GPS, który daje dostęp do monitoringu samochodu. Użytkownik ma wgląd w bieżącą i przeszłą lokalizację samochodu, ale też do sposobu jego użytkowania, informacji o prędkości i wielu innych. Pomocne funkcje raportów i alertów dają pełen wgląd w stan auta.

IKOL SVR Dashcam – pełna kontrola nad pojazdem

Poza wszystkimi opcjami wersji Sky, IKOL SVR Dashcam został poszerzony o kamerę samochodową, która jednocześnie nagrywa obraz z przodu oraz wnętrza auta, a także dźwięk. Wideorejestrator posiada opcję transmisji wideo na żywo – w dowolnym momencie można podejrzeć co się dzieje w środku i naprzeciwko samochodu. Dzięki temu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad pojazdem

Kompleksowy system zabezpieczeń dla Ciebie!

System radiowy daje nie tylko skuteczną ochronę auta, ale też pełną kontrolę dzięki kolejnym dodatkom w postaci kamery samochodowej czy lokalizatora GPS. Czy jest to ochrona pojazdu godna polecenia? Zdecydowanie tak! Jeśli chcesz poznać pełną ofertę systemu radiowego koniecznie wejdź na stronę ikol.pl i sprawdź możliwości systemu!