Pages Navigation Menu

taksówka Warszawa. Majercars

Alternatywa dla samochodu – rower w mieście.

Alternatywa dla samochodu – rower w mieście.

Żyjemy w czasach gdzie dotarcie do punktu docelowego w jak najszybszym tempie jest cenione. Czy to przez pracodawce czy przez nas samych mieszkając w mieście średniej wielkości dotarcie do punktu docelowego trwa najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Cenimy komfort i wygodę, wsiąść do samochodu, posiedzieć za kółkiem te kilkadziesiąt minut i wysiąść. Kto tego nie lubi. Wszystko w porządku jednak warto pomyśleć o tym ile to trwa, jeżeli przez lata jeździmy samochodem na takiej trasie i balansujemy to sportem, także jeździmy rowerem czy uczęszczamy na basen to w porządku ale w tym artykule chciał bym napisać o alternatywie w mieście dla samochodu jaką jest rower, przede wszystkim, pomijając takie trasy jak te większe w Warszawie na przykład to wiele osób jest w stanie zamienić samochód na rower, warto o tym pomyśleć ze względów zdrowotnych, sama jazda rowerem poprawia pracę mózgu, zdrowie psychiczne, lepiej jesteśmy w stanie kontrolować masę ciała. Wiadomo, nowoczesny świat zbudowany jest tak, żeby było jak najwygodniej ale czy wygodniej znaczy lepiej? Czy aby zawsze? Oczywiście, że nie.

Przewaga roweru nad samochodem w mieście?

Żadnych korków, one nas nie dotyczą, mamy swoje wyznaczone ścieżki rowerowe które są ładne i można nimi jeździć, nawet jeżeli ktoś nie posiada roweru może wynająć miejski, żaden problem. Dodatkowo koszta które generują się jeżdżąc samochodem nie dotyczą rowerzystów, wystarczy policzyć w skali miesiąca ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić.
Ekologia. To kolejny z argumentów który może nie przemawia do każdego ale są tacy do których przemówi. Jeżeli dbasz o środowisko i chcesz żeby kolejne pokolenia żyły w zgodzie z naturą to możesz zadbać o nią już dziś. Wsiadając na rower chronisz środowisko naturalne, nie zużywasz paliw kopalnych ani nie zatruwasz powietrza, nie zużywasz istniejącej infrastruktury drogowej, nie nakręcasz przemysłu który musi produkować więcej i więcej, wybierając rower jesteś bliżej natury.
Oczywiście nie sposób także wspomnieć o tym, że można sobie pozwolić na jedzenie czego tylko się chce wsiadając na rower częściej. No i przede wszystkim wydajniejsza praca. Zrelaksowany, odprężony, dotleniony pracownik to… rowerzysta. Dotleniony mózg pracuję szybciej i wydajniej. Poprawia się koncentracja, rzadziej zdarzają się pomyłki, łatwiej jest rozwiązać problem który osobie zestresowanej i niedotlenionej mógłby wydawać się nie do pokonania.

Tak więc dwuślady wygodniejsze i szybsze, nie zapominajmy o ekologicznych jednośladach!

Proszę sobie wyobrazić siebie na ładnym rowerze jadać przez miasto, każdy lubi widok ładnej osoby jadącej przez miasto na ładnym rowerze, jeżdżąc rowerem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dobrze na nich wyglądamy. Rowery są teraz modne i trendy. Jeżeli lubisz być w centrum uwagi wybierz modny rower. Teraz wystarczy wybrać odpowiedni rower, można taki zakupić przez internet lub wybrać się do lokalnego sklepu. A dla par w większym mieście polecam veturilo i jazdę na tandemie, chociaż raz spróbować taki manewr.

Artykuł powstał przy współudziale erkakrakow.pl